• En Avantajlı Kredi
    Avantajlı oranlar ile karlı çıkın

Hızlı Hizmet

Bankalarda uzun kuyruklarda beklemeden kredi taleplerinizi en hızlı ve en avantajlı şekilde sonuçlandırıyoruz.

Bankacılığın Ötesinde

Uzman danışmanlarımız sayesinde online olarak kredi başvurularınızı oturduğunuz yerden gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Çeşitliliği

Sitemiz üzerinden ihtiyaç, konut, taşıt, ticari v.b daha bir çok kredi türüne başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Uygun Faizli Kredi

Hexa Finans kredi danışmalık firması olarak ilk ve temel görevimiz, müşterilerimizin kredi başvurularının onaylanması için en doğru başvuru ve yönlendirmeyi gerçekleştirmektir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Başarılı! Mesajınız bize iletilmiştir.
Hata! Mesajınızı gönderirken bir hata oluştu.

Birçok banka konut kredisi başvurusu hizmetini internet bankacılığı, mobil bankacılık ve web siteleri üstünden vermektedir. Ayrıca her bankanın şubesine giderekte Konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.Başvuru esnasından bankalar sizden kimlik bilgilerinizi, ne kadar ve hangi vade de kredi çekmek istediğinizin bilgilerini alacaktır. Bu bilgiler doğrultusunda size ön onay verip ekspertiz işlemlerinizi başlatacaklardır.

Doğru ve eksiksiz bir başvuru yaptığınızda kredi değerlendirmeniz 1-2 gün içinde sonuçlanacaktır. Özellikle düzenli olarak çalıştığınız bankanıza esnaf kredisi başvurusu yaptığınızda bu süreçte bir aksama yaşamayacaksınızdır.Daha önce çalışmadığınız yeni bir bankadan kredi talebiniz olduğunda ise banka evraklarınızı doğrulamak ve işletmeniz hakkında istihbarat yapmak için zaman harcayacaktır. Bu gibi durumlarda kredinin 1 hafta içinde sonuçlanacaktır.Alacağınız finansal danışmanlık hizmeti ile doğru ve eksiksiz bir şekilde kredi verecek bankaya başvurmanızı sağlayıp kredinizin hızla çıkmasına yardımcı oluyoruz. Finansal danışmalık hizmeti alabilmek için başvurularınızı hemen yapabilirsiniz.

Katılım bankaları tarafından taşıt alımlarında kullandırılan araç finansmanlarıdır. Bu finansman modelinde faiz yoktur onun yerine aylık katılım oranı vardır. Bu oran her katılım bankasında farklılık gösterir. Faizsiz araç kredilerinde satın alınacak aracın fiyatına göre 48 aydan 12 aya kadar kredi imkânı sunulmaktadır.Faizsiz araç kredisi aşağıdaki koşulları sağlayan kişilere katılım bankası inisiyatifinde verilir. Bu koşullar sağlanmış olsa bile katılım bankası araç kredisi vermeye bilir.Faizsiz araç kredisi kullanacak kişinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Belgelenebilir bir gelire sahip olması gerekmektedir.

Taşıt kredisi başvurusu için önce bankadan ön onay almanız gerekir. Öncelikle banka sizden kimlik fotokopinizi ve gelirinizi belgelendirmenizi talep edecektir. Ön onayınızı aldıktan sonra sizden diğer evrakları talep edecektir. Bu evraklar da İkametgâh belgesi, sıfır km araçlar için proforma faturası, ikinci el araçlar için ise araç ruhsatı ya da geçici tescil belgesi olacaktır.

Esnaf kredisine başvurmadan önce işletmenizin büyüklüğü ve yıllık gelirine göre KOBİ’ler içerisinde hangi kategoride yer aldığınızın belirlenmesi gerekmektedir. Bankanızın yardımı ile alabileceğiniz kredi türünü belirledikten sonra başvuruda bulunabilirsiniz.Başvuru esnasında krediyi ne için kullanacağınızı bankanıza bildirmeniz gerekmektedir. İşletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak için mi yoksa iş yeri, taşıt alımı, makine alımı için kredi kullanmak istiyorsunuz? Kredi kullanım amacına göre vade ve tutar belirlenir. Bankalar kredi başvurusu esnasında işletmenize ait bazı evrakları talep edecektir. Bu evraklar şu şekilde olabilir,+Nüfus Cüzdanı aslı+Vergi Levhası+Oda kaydı+Esnaf Sicil Belgesi+ Vergi dairesi Mükellefiyet vergisi+Yıllık ciroyu gösteren belgeBelge talebi bankadan bankaya farklılık gösterse de genellikle yukarıdaki gibi evraklar talep edilecektir.

Yüksek tutarlı kredi ihtiyaçlarında bankalar genellikle ipotekli ihtiyaç kredisi kullandırmayı tercih eder. Kullandırılacak maksimum kredi tutarı ipotek ettirilecek gayrimenkule bağlıdır. Bu tutar konutlar için ekspertiz değerinin %80’ini, iş yerleri için ekspertiz değerinin %75’ini ve imarlı arsalar için ekspertiz değerinin %50’sini geçemez. Ayrıca ipotekli ihtiyaç kredisinde de yine aylık ödenecek taksit tutarı aile hane gelirinin %50’sini geçemez.İpotekli ihtiyaç kredisinde vade,  tutarı 50.001 TL ye kadar olan krediler için 36 ay ve 50.0001 TL ve 100.000 TL ye kadar olan krediler için 24 ay, 100.001 ve üstü tutarındaki krediler için 12 aydır.Bu kredide diğer kredilerden farklı olarak bankalar konut veya işyeri sigortası talep edeceklerdir. Bu da kredinin masraflarına yeni bir kalem eklenmesi demektir.

Taşıt kredileri geri ödemeleri 60 gün geciktirildiğinde banka tarafından krediyi kullanan kişiye ihbar çekiliyor ve 30 gün içinde borcun ödenmesi talep ediliyor. Eğer borcunuzu ödeyemiyorsanız size tanınan bu 30 günlük süre içinde bankanıza başvurarak kredinizin yeniden yapılandırılmasını talep edebilirsiniz. Kredi taksitlerinizi ödeyebileceğiniz tutarlara düşürerek kredi vadenizi uzatabilirsiniz. Yine de kredi geri ödemesini bu toplam 90 günlük süre içinde yapmazsanız banka hakkınızda yasal işlemleri başlatacaktır. Kredi kullanırken başta araca rehin koydurduğu için ilk olarak aracınızı haczedecektir. Banka haczettiği aracınızı ihale yoluyla satışa çıkararak satarak kredi borcunu kapayacaktı.

Kredi notu, ya da diğer bir kullanımıyla findeks kredi notu, önceden aldığınız bir kredinin ve/ veya kullandığınız kredi kartlarınızın borcunu ne kadar düzenli ödediğinizi gösteren referanstır. Bu referans değeri 0-1900 Aralığında gösterilir. ‘0’ değeri bankalar için bir bilinmezlik olup, daha önce hiç kredi kullanmamış ya da kredi kartı sahibi olmayan kişilere verilir. 1900 ise en yüksek kredi notu değeridir.Bir kredi çekmeyi düşünüyorsanız kredi notunuzun 1500 ve üzeri olması durumunda rahatlıkla kredi çekebilirsiniz.  Türkiye ortalamasına bakıldığında kredi notu ortalaması 1400 civarındadır. Bu da kritik bir puan olup doğru bankaya doğru şekilde başvuru yapıldığında kredi çıkma ihtimali vardır. Kredi notunuz bu kritik noktalarda yada daha aşağılarda ise finansal danışmanlık hizmeti alarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.Skor Aralığı Grup Kredi Alma Durumu

0 – 699 Çok Riskli Alamaz

700 – 1099 Orta Riskli Alma İhtimali Düşük

1100 – 1499 Az Riskli Değişebilir

1500 – 1699 İyi Alabilir

1700 – 1900 Çok İyi Alabilir

İhtiyaç kredisi, bireylerin eğitim, tatil, seyahat, taşınma, evlilik ya da mevcut borcun kapatılması gibi nedenlerle kullandığı kredilerdir.İhtiyaç kredisi hesaplamada öncelikli olarak ne kadar krediye ihtiyacın olduğu belirlenmelidir. Bundan sonraki aşamada da vadeye karar verilmelidir. Yalnız ihtiyaç kredilerinde en uzun vade 36 aydır. Ancak çekilecek ihtiyaç kredisi tutarı 50.001 TL ile 100.000 TL arasındaysa vade 24 ay, 100.001 TL ve üstü tutarlar içinse vade 12 ay olacaktır. Son aşamada da hangi faiz oranı ile kredi çekileceğine karar verilmelidir. Bu veriler netleştikten sonra ihtiyaç kredisi hesaplanabilir.Burada dikkat edilmesi gereken konu geri ödeme taksitlerinin bütçenize uygun olmasıdır. En uzun vadeli kredi çekilirse en düşük taksitler oluşur fakat en yüksek faiz tutarı ödenecektir. Bu nedenle bütçemiz dâhilinde ödeyebileceğimiz en yüksek tutarı taksit tutarı olarak belirlemeli ve vadeye ona göre karar vermeliyiz.İhtiyaç kredisi hesaplanırken faiz oranı yanında dikkat edilmesi gereken önemli bir gider kalemi de bankaların tahsil ettiği dosya masrafıdır. Dosya masrafı kullanılan kredi tutarının maksimum %0,5 (binde beş)’i kadar olabilir. Örneğin bankalar 100 bin TL bireysel ihtiyaç kredilerinde toplamda en fazla 500 TL dosya masrafı alabilir. Bazen de rekabet koşulları gereği ya da banka hedeflerinden dolayı bankalar, dosya masrafı tahsil etmeden kredi kullandırabilirler.

Araç kredisi çekmek isteyenlerin öncelikle ne kadar krediye ihtiyacı olduğunu hesaplaması gerekiyor. Herkesin hayalinde bir birinden lüks araçlar yer alsa da kredi geri ödemelerinin yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Bu nedenle bütçenize uygun tutarda kredi talep etmelisiniz. Ayrıca geri ödeyeceğiniz aylık kredi tutarı toplam belgelendirilmiş hane gelirinizin %50’sini geçemeyecektir.

Araç kredilerinde faiz oranlarının yanı sıra diğer masraflar da kredi hesaplaması yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardandır. Bankalar araç kredisi verirken dosya masrafı, ferdi kaza sigortası, kasko talep edeceklerdir. Ayrıca taşıt kredilerinde faiz üzerinden %15 oranında KKDF ve %5 oranında BSMV ödenmesi gerekmektedir.

Araç kredisi ile bir aracı satın aldığınızda kredi kullandığınız banka araç ruhsatına rehin koyacaktır. Bu durumda aracınızı kredi taksitleriniz bitmeden satmak istediğinizde öncelikle kredi borcunuzu kapatmanızı araç üstünden rehini kaldırmanız sonra satışı gerçekleştirmeniz gerekecektir.Kredi başvurusunu yapıp kredi çıktıktan sonra krediyi kullanmaktan vazgeçebilirsiniz. Kredinin çıktığı tarihten itibaren 14 günlük süre içinde krediyi kullanmaktan vazgeçerseniz bankaya herhangi bir masraf ödemek zorunda kalmazsınız.

Krediyi kullansanız bile yine 14 günlük süre içerisinde kredi kullanımından vazgeçme hakkına sahipsiniz yalnız bu durumda kullanılan kredinin tamamını ve kredinin kullanılan süre ile geri ödemenin yapıldığı süre arasında geçen faizi ödemek zorundasınız.