Kamuda çalışarak mesleğini icra eden kişilerin de araba/ev alımı, eğitim masrafları, borç ve taksit kapama, tatil gibi amaçlarla acil kredi ihtiyaçları olmaktadır. Birikimleri mevduatlı hesapta veya altın, döviz gibi yatırım araçlarında ise, düşük faizli kredi çekmek en doğru yol gibi gözükmektedir. Bankaların kamu görevlilerine sunduğu avantajlar ve kampanyalar çok ilgi görmektedir. Özellikle düşük, tutarlı ve makul vadeli ödeme planları, kamu görevlilerine cazip gelmektedir. Ertelemeli kredi fırsatını kamu görevlilerine sunan bankalar, tercih sebebi hâline gelmektedir.

Bankalar kredi verirken, düzenli maaş alan ve işleri genellikle uzun süreli olan kişilere daha olumlu bakmaktadır. Hâl böyle iken, memurlar da kredi veren bankaların tam aradığı profil hâline gelmektedir. Kamu görevlilerine kredi veren birçok banka vardır. Bunlardan biri de Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası, uygun faiz oranlarıyla en çok tercih edilen bankalardan biridir. Vade oranlarının fazla olması, müşterilerin Ziraat Bankası’nı ilk sıralarda tercih etmesinin nedenleri arasında yer alır. Bunun yanında; ING Bank, VakıfBank, TEB ve Yapı Kredi Bankası da kamu görevlilerine avantajlı kredi teklifleri sunmaktadır. Ancak, kişinin sadece memur olarak çalışması kredi çekebilmesi için yeterli olmayıp, kredi notunun da düşük olmaması gerekmektedir. Gelir belgesi kredi çekme şartlarına uyan, kredi ve kredi kartı ödemelerini düzenli yapan kamu görevlileri, kredi çekme imkânı elde edebilirler.

Kamu görevlileri kredi çekmeden önce, Hexa Finans olarak finansal danışmanlarımızla görüşerek onlar için en doğru ve avantajlı kredi miktarını değerlendirebilirler. Simülatörlü Kredi Sorgulama hizmetimiz ile tarafsız bir şekilde değerlendirmesi yapılır ve böylelikle en uygun bankaları öğrenmiş olurlar.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Başarılı! Mesajınız bize iletilmiştir.
Hata! Mesajınızı gönderirken bir hata oluştu.