Türkiye’de 2021 yılında, 34 milyon 119 bin 250 bireysel kredi müşterisi olduğu açıklandı. Aynı zamanda 71 milyona ulaşan aktif dijital bankacılık müşterisi vardır. Yani 71 milyon kişi, internet şubesine giriş yapmıştır. Ülke olarak nüfusumuza oranla oldukça aktif bir ülkeyiz. Kredi kullanmak için onlarca sebep varken, gerek fırsatları kaçırmamak, gerekse günlük finansal sıkıntıları azaltmak için kredilere yapılan başvurular can simidi görevi görmektedir. Bankalar piyasalardaki bu beklentiyi karşılamak amacıyla, çeşitli kampanyaları tüketicilere sunmaktadır. 

Tüketiciler de bu kampanya yoğunluğu arasında "Hangi bankadan kredi çekmeliyim?", "Hangi banka düşük faizle kredi veriyor?", "Kredi notum kredi çekmek için yeterli midir?", "Bana kredi çıkar mı?" gibi soruları sorarak en doğru kararı vermeye çalışmaktadır. Sonrasında seçilen bir banka kredisiyle, o anki ihtiyacın giderilmesi yanında, “Acaba doğru karar verdim mi?” sorusu da sorulmaktadır. Öte yandan, her ne kadar iyi araştırma yapılmış, belgeler toplanmış olsa da kredi talebi reddedilebilmektedir. Bu da kredi sicilini olumsuz etkilemektedir. Bir kredi başvurusu, kullanıcı tarafından sadece başvuru yapılana kadar bilinmektedir. Başvuru esnasında ve sonrasında, başvuru için verilen kararla ilgili maalesef hiçbir bilgi, banka tarafından kredi isteyen bireye sağlıklı şekilde aktarılmamaktadır.

Hexa Finans, kullanıcılarının banka şubesine gitmeden, başvuru yapmadan, skorunu düşürmeden finansal sağlık aracı Simülatörlü Kredi Sorgulama ile doğru finansal kararlar almasını sağlar. Yeni çağımızdaki tüm sektörlerde, teknoloji sayesinde kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak şüphesiz çok önemlidir. Simülatörlü Kredi Sorgulama, finansal teknolojiler olarak kullanıcıları ile bankalar arasında köprü vazifesi görür. Müşterilerin itibarını belirleyen kredi verilerini iyileştiren yapay zekâdır. Kullanıcılarının hayatlarında, finansal durumlarını belirleyen kredi verilerini daha iyi okumalarını sağlamaktadır. SKS, ülkemizde veri bilimi teknolojisi hizmetleri sunan ilk FinTek ürünüdür. Tüm hakları Simülatörlü Kredi Sorgulama A.Ş.’ye aittir. Kredi süreçlerinde yaşanan tüm aksaklık ve bilinmezliği ortadan kaldırmıştır. Çözüm beklentisinin de tam olarak ülkemiz için karşılığı olmuştur. Finansal danışmanlık, artık standart bir ihtiyaçtır. Bizler de her zaman bu düşünceye sahip olarak, bunu savunmuş finansal bir ekibiz. Teknoloji ile tüm süreci uçtan uca yöneterek, hem kullanıcılarımıza hem bankacılık sistemine hem de ülke ekonomisine doğrudan katkı sunmayı hedefledik. Finansal sağlık, vücut sağlımız kadar önemlidir; her ikisine de iyi bakmalıyız. Özellikle yaşanan pandemi sebebiyle daha zorunlu hâle gelen dijital dönüşüm, finansal sağlığımıza çok daha dikkat etmemiz gerektiği konusunda bize tekrar hatırlatma sağlamıştır.

Kredi profilinizin elverişli duruma gelmesi, SKS sayesinde çok kolay hâle geldi. Gücünü bilgiden alan finansal sağlık aracı SKS sayesinde, kredi verilerinizin ne anlama geldiğini yorumlayarak verilerden iç görüler, tahminler çıkarır ve raporlarız. Büyük veriden oluşturduğumuz akıllı kredi puanları ile daha verimli ilerlemenizi sağlarız. Finans uzmanlarımız gerektiğinden fazla ilgili ve ödemelerinizi zamanında yapmanız için fazla ısrarcı olduklarında, onları anlayışla karşılamanızı isterler; çünkü finans uzmanları tamamen sizin menfaatiniz için hareket etmektedirler.

Finansal danışmanlık, veri bilimi teknolojisinin tüm süreçleri otomatikleştirmesi ile birlikte önemli olmaktan ziyade artık standart, hatta zorunlu ihtiyaç hâline gelmiştir.

Hexa Finans, hem uygun finansal rehberlik sunar hem de finansal sağlığınıza iyi bakar. Numaramızdan 7/24 ücretsiz arayarak bilgi alabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Başarılı! Mesajınız bize iletilmiştir.
Hata! Mesajınızı gönderirken bir hata oluştu.